Звернення учасників круглого столу

Звернення учасників круглого столу “Інформаційна агресія проти України: як це впливає на донецьку журналістику?» до органів державної влади та місцевого самоврядування, журналістському і науковому співтовариству, представникам громадянського суспільства України та Донецької області

 Ми, представники засобів масової інформації, організацій громадянського суспільства та наукового співтовариства
Донецької області, глибоко стурбовані ситуацією, що склалася в інформаційному просторі і тими загрози, які нависли над суверенітетом нашої держави та громадянським згодою в області. В наявності факт інформаційної агресії, розв’язаної проти України російською владою, її офіційними ЗМІ, провал інформаційної політики української влади, яка виявилася не готовою протистояти провокаційним діяльності інформаційних дезинформаторов, маніпуляторів з инспирированию і підтримки проросійських маніфестацій і сепаратистських виступів на південному сході України, у нашій області в зокрема.
Ми звертаємося до органів державної влади та місцевого самоврядування, до редакційним колективам, до власників ЗМІ та провайдерам інформаційних мереж області, до журналістської спільноти з проханням обговорити і прийняти невідкладні заходи щодо протидії недружньої для народів України і Росії інформації, інформаційної агресії та посилення інформаційної безпеки в регіоні. Ми закликаємо представників засобів масової інформації не забувати про особисту відповідальність за порушення професійних стандартів, використання маніпулятивних технологій і усвідомленого спотворення дійсності, які завдають відчутної шкоди національній безпеці, ставлять під загрозу суверенітет і цілісність України. Ми звертаємося до журналістської спільноти з пропозицією консолідувати свої сили для надання оперативної, повної, об’єктивної, неупередженої і збалансованої інформації, здатної згуртувати наше суспільство і протидіяти інформаційній агресії.
Ми звертаємося до керівництва Донецької області з ініціативою сформувати постійно діючу спільну робочу групу за участю представників ЗМІ, громадських організацій, наукового спільноти, які працюють в інформаційній та медійній сфері з метою вироблення і впровадження нової інформаційної політики в регіоні, що відповідає умовам ведеться проти нас інформаційної війни і забезпечує ефективний захист національного інформаційного простору та громадського спокою в краї. Вважаємо за необхідне створити моніторингову групу фахівців для оперативного
відстеження інформаційних провокацій та сприяння їх розвінчанню в місцевих ЗМІ.
Вимагаємо вжити невідкладних заходів щодо виконання в області рішень Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та рішень суду про припинення трансляції в Україні державних російських телеканалів, які ведуть антиукраїнську кампанію, що порушують українське законодавство.
Ми закликаємо керівництво країни, РНБО, Міністерство освіти і науки звернути особливу увагу на забезпечення інформаційної безпеки країни, зокрема на підготовку фахівців у інформаційній сфері, здатних прогнозувати, оперативно виявляти та протидіяти інформаційних провокацій і нападів.

Світлана Єременко, медіаексперт, керівник проекту моніторингу регіональних медіа Українського освітнього центру реформ (м.Київ).
Бриж Олександр, головний редактор газети «Донбас», голова Донецької обласної організації Національної Спілки Журналістів України.
Джолос Олег , генеральний директор Донецької обласної державної телерадіокомпанії.
Гармаш Сергій, президент ГО «Центр досліджень соціальних перспектив Донбасу», редактор інтернет — видання «Острів».
Мацука Олексій, головний редактор інтернет-видання «Новини Донбасу», керівник Донецького інституту інформації
Прокопенко Марія, кореспондент Всеукраїнської газети «День».
Горова Людмила, президент Ліги ділових і професійних жінок.
Закревська Світлана, президент ДГО «Альянс».
Кіпень Володимир, директор ДОГО «Донецький інститут соціальних досліджень і політичного аналізу».
Кочуев Валерій, директор ДГОО «Агентство розвитку місцевого самоврядування».
Бондаренко Сергій, голова правління ГО “Центр аналізу та розвитку громадських комунікацій «ДІАЛОГ».
Соболь Олександр, керівник медійних проектів і програм ГО “Центр аналізу та розвитку громадських комунікацій «ДІАЛОГ».

Строй Тетяна, голова ДОГО «Донецький прес-клуб».

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: