Чи стане освіта в Україні прозорою?

На це питання намагались відповісти представники українського осередку Мережі «Прозора освіта» (Transparent Education Network), що за підтримки програми “Схід-Схід: партнерство без кордонів” Міжнародного фонду відродження взяли участь в форумі, який проходив у Македонії (м. Скоп’є) з 19 по 21 березня 2012 р. та зібрав представників 16 країн.

Основною метою заходу було зібрати НУО, молодіжні організації, представників бізнесу та науковців, а також представників трьох провідних міжнародних мереж, що працюють в сфері подолання корупції в освіті — TEN («Прозора освіта»), ACSN SEE («Антикорупційна студентська мережа в Південно-східній Європі») та GYAC («Глобальна молодіжна антикорупційна мережа»), щоб розробити стратегії, спрямовані на підвищення прозорості в сфері освіти за допомогою різних підходів та політик, проаналізувати виклики, з якими стикнулися учасники мереж та обмінятись кращіми практиками щодо подолання корупції у сфері освіти.

Під час роботи, керівник української делегації Світлана Закревська презентувала результати роботи мережі TEN в тих країнах, де втілювалась її діяльність (Україні, Вірменії, Азербайджані та Македонії), а також висловила думки щодо подальших дій.

Представники української делегації взяли активну участі у роботі міжнародних груп з вироблення пропозицій щодо подолання корупції в освіті використовуючи такі напрямками, як розробка відповідної публічної політики, залучення приватного сектору та розвиток студентської ініціативи.

На закінчення форуму, українці презентували ідею пілотного проекту щодо моніторингу доступу до публічної інформації в сфері освіти. Заплановано, що пілотний проект буде реалізований на території Донецької та Черкаської областей та буде спрямований на вироблення рекомендацій щодо забезпечення доступу до публічної інформації абітурієнтів, студентів та їх батьків у провідних ВНЗ двох областей.

Слід зазначити, що представники українського TENу готові розширити свою діяльність та запрошують до співпраці освітян, інститути громадянського суспільства та органи влади задля подолання корупціії в освіті.

Від України у Форумі взяли участь:

  • Світлана Закревська,  президент ДГО «Альянс», експерт ТEN по Україні,  Азербайджану, Вірменії та Македонії (м. Донецьк)
  • Наталія Семиволос, менеджер з персоналу ТОВ «Альянс-Експрес»
  • Марина Макуха, менеджер проектів в сфері освіти громадської мережі «ОПОРА» (м. Черкаси).
  • Сергій Бондаренко, член Громадської ради при Донецькій ОДА.

———

Для довідки:

TEN (Мережа «Прозора освіта») об’єднує ключових осіб і організації зі Східної Європи та Євразії для подолання корупції в сфері освіти. Детальніше див. http://ten.edc.org

Реклама

Posted on Март 26, 2012, in Новости and tagged , , , . Bookmark the permalink. Оставьте комментарий.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: