Круглий стіл: «ПЕРЕСЕЛЕНЦІ З ДОНБАСУ ТА ПРАВА ЛЮДИНИ: ВЛАДА ТА ЗМІ ІГНОРУЮТЬ, А СУСПІЛЬСТВО ВІДШТОВХУЄ?»

За останні три-чотири місяці за різними оцінками за межі Донецької та Луганської областей виїхало понад півмільйона людей. Увесь клопіт по розміщенню та допомозі вимушеним переселенцям відпочатку взяли на себе волонтерські рухи, держава лише згодом приєдналася до надання послуг (МНС, соціальні служби, Центри зайнятості, Мінсоцполітики тощо). Час минав, а держава так і не спромоглася сформувати політику щодо цього питання: закону про переселенців немає, соціальних виплат також, питання з розміщенням навіть напередодні холодів на владному Олімпі нікого не хвилює. Також відсутні програми підтримки підприємців зі Сходу, працедавців, які беруть на роботу робітників з числа переміщених осіб.

«Політики «відсунули» це питання, значить і ЗМІ це нецікаво», — такого висновку дійшли у ДГО «Альянс». Активісти моніторингової групи «Альянсу» протягом двох місяців вивчали матеріали ЗМІ, що виходять у Запорізькій, Дніпропетровській, Донецькій, Луганській та Харківський областях, а також у центральних медіа. «Розміщується в основному суха інформація, прес-релізи офіційних структур, які відслідковують ситуацію з переселенцями. Аналітики, журналістських розслідувань чи якихось людських історій майже немає», — каже керівник моніторингової групи «Альянсу» Сергій Бондаренко.

Аналітик Інституту масової інформації Олена Голуб підтверджує такі тенденції, підкреслюючи, що активно обговорюється тема «великого переселення» у соцмережах: саме там народжуються і тиражуються легенди про лінивих, агресивних «донецьких/луганських», яких у разі чого неможливо буде виселити з орендованого житла тощо.

25 вересня (четвер), з 9.30 до 12.00 відбудеться круглий стіл на тему: «Переселенці з Донбасу: влада та ЗМІ ігнорують, а суспільство відштовхує?» за адресою: вул. Хрещатик, 27 А, другий поверх, конференц-зала НСЖУ. Метою заходу є з’ясувати, хто та навіщо роздмухує конфронтаційні настрої серед населення, які наслідки для всього суспільства мають відповідні «вброси» в інформпростір, як цьому запобігти, що можна/необхідно зробити і кому, щоб покращити інтеграцію переселенців в місцеві громади.

Питання до обговорення:           

1) Тема переселенців в «дзеркалі» місцевих та національних ЗМІ.

2) Наскільки поширена стигматизацій дітей (наприклад, у школах можна почути фразу: «Їдьте навчатися у свій Донбас!»)

2) Чому складно знайти житло і роботу людям з «донецькою/луганською пропискою»;

3) Чи воюють насправді чоловіки з Донбасу?

4) Наскільки поширені настрої «ми нікому не потрібні, всі від нас відвернулися і ненавидять, а додому ми повернутися не можемо…»?

5) Хто представлятиме Донбас у парламенті? Чи матимуть переселенці право голосу?

Про це та інше поговоримо з експертами:

Оленою Голуб, «Інститут масової інформації» (дотримання журналістських стандартів та етичних норм);

Сергієм Бондаренком, керівником моніторингової групи ДМГО «Альянс» (презентація результатів моніторингу регіональних та національних ЗМІ щодо представленності тематики захисту прав людини та якості журналістських матеріалів);

Сергієм Злиднем, головою Асоціації спеціалістів з нерухомості України (як покращити діалог між власником житла та «ризикованим» орендарем);

Оленою Маленковою, директором агентства нерухомості, блоггером;

Оленою Шляпентох, психологом, психотерапевтом, Луганськ (чому частина переселенців не може працювати, і що з цим робити);

Оленою Ступак, координатором ГО «Всеукраїнська асоціація фахівців з наслідків подолання психотравмуючих подій»;

Наталею Целовальниченко, адвокатом, головою Луганської правозахисної групи (що треба знати, щоби захистити свої права).

Захід проводиться за підтримки Генерального консульства Німеччини у Донецьку в рамках проекту «Навчання із прав людини для журналістів зі Східної України»

 

Реклама

Posted on Сентябрь 24, 2014, in Uncategorized. Bookmark the permalink. Оставьте комментарий.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: