В Артемівську відбувся тренінг для журналістів з подолання стигми щодо вимушених переселенців з Донбасу

20-21 листопада 2014 р. у м. Артемівську (Донецька область) Донецька громадська організація «Альянс» провела виїзний тренінг для журналістів «Cоцмережі як інструмент формування хибної громадської думки та зміни стереотипів щодо вимушених переселенців». Захід став третім зі спеціального циклу тренінгів в рамках проекту «Навчання із прав людини для журналістів зі Східної України».

До участі були запрошені журналісти з усіх областей України, тому регіональна представленість вийшла за межі Сходу країни. У заході взяли участь представники ЗМІ та блогери з Києва, Харкова, Бердянська, Чернігова, Житомира, Львова. Відвідали тренінг журналісти з Донеччини та Луганщини, що наразі були вимушені покинути свої регіони та працюють в різних містах.

Артемівськ належить до так званих звільнених територій – з квітня до липня місто перебувало під контролем бойовиків «Донецької народної республіки». Сьогодні це прифронтова зона, де подих бойових дій відчувається особливо чітко. В місті розташовані військові угрупування, що беруть участь в АТО. Крім того, Артемівськ став домом для багатьох вимушених переселенців із різних міст Донбасу, що наразі перебувають під контролем терористів. У місті діє потужний волонтерський рух – «Бахмут Український».

У перший день тренінгу, 20 листопада, відбулися зустрічі з представниками всіх зазначених цільових груп. До учасників заходу завітали місцеві волонтери, вимушені переселенці, військові та бійці добровольчого батальйону «Артемівськ», секретар Артемівської міської ради Світлана Кіщенко. Відбулися відверті емоційні бесіди, які яскраво віддзеркалили основну проблему – відсутність достатньої інформації про те, що відбувається на Сході України, особливо щодо висвітлення теми вимушених переселенців.

Останнім часом стигматизація мешканців Донеччини та Луганщини, які покинули свої домівки, набула загрозливих масштабів, що довели результати практичних вправ, проведених підчас навчальної частини тренінгу. Учасникам було запропоновано створити образ «типового переселенця». За підсумками він увібрав у себе всі стигматизуючі штампи, поширені в суспільстві. Притаманними рисами були визначені маргінальна складова та схильність до скоєння кримінальних злочинів.

Після актуалізації проблеми підчас проведення робочих груп учасники шукали та пропонували свої шляхи та методи подолання стигми, боротьби зі сталими штампами та упередженістю щодо переселенців у соціальних мережах і мас-медіа.

Знаковою подією тренінгу стали зустрічі з представниками прес-центру АТО та зарубіжними журналістами з Німеччини та Франції, які, спілкуючись з українськими колегами, отримали більш глибоке розуміння того, що відбувається сьогодні в Україні.

Заключний тренінг проекту «Навчання із прав людини для журналістів зі Східної України» відбудеться в грудні у м. Києві.

Заходи проводяться за підтримки Генерального консульства Німеччини в Донецьку.

Реклама

Posted on Ноябрь 22, 2014, in Альянс. Bookmark the permalink. Оставьте комментарий.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: