Круглий стіл «Хто насправді «підвищує градус» нетерпимості до переселенців?»

Запрошуємо вас взяти участь у роботі круглого столу на тему: «Хто насправді «підвищує градус» нетерпимості до переселенців?».

Захід відбудеться 12 грудня (пятниця) о 10.00 в Українському кризовому медіа центрі за адресою: вул. Інститутська, 4, 3-й поверх (готель «Україна»).

Засоби масової інформації приділяють незначний інтерес до проблематики дотримання/порушення прав людини. В середньому за останні три місяці в ЗМІ було лише 4% матеріалів присвячених цій темі. Такого висновку дійшли експерти громадського моніторингу ЗМІ Донецької, Луганської, Запорізької, Харківської та Дніпропетровської областей щодо висвітлення теми дотримання/порушення прав людини в т.ч. вимушено переміщених осіб із зони АТО. Дослідження відбулося в рамках проекту «Навчання із прав людини для журналістів зі Східної України» за фінансової підтримки Генерального консульства Німеччини в Донецьку та методичної підтримки «Інституту масової інформації».

«28% матеріалів переважно містили офіційну інформацію про побутові проблеми «біженців», можливості для їхніх дітей на освіту, отримання соціальної та гуманітарної допомоги, нюансів голосування, переоформлення та перереєстрація пенсійних та соціальних виплат тощо. Незначна кількість матеріалів присвячена проблемам «стигматизації» вимушено переміщених осіб (вересень), що не в повній мірі висвітлює прояви негативного ставлення до переселенців з боку місцевих жителів», — переконаний експерт ДМГО «Альянс» Сергій Бондаренко. Також він зазначає, що активність у висвітленні теми переселенців напряму пов’язана з піаром кандидатів у парламент: пік «джинсування» припадає на жовтень 2014 та складає 21% від кількості оцінених матеріалів, тоді як у листопаді подібних матеріалів лише 2%.

В свою чергу керівник проекту Світлана Закревська відзначає: під час роботи з регіональними журналістами диву давалися масштабу стеорепізації та міфологізації «донецьких/луганських», який зростає з місяця у місяць, а з іншого боку – вражаюча необізнаність журналістів щодо проблематики, пов’язаної з ситуацією на Сході України. Ця необізнаність і призводить до створення міфів і розповсюдженню стереотипів – причому, як серед населення, так і органів влади місцевого та державного рівня, а також до ситуації, коли переселенці стигматизуються та дискримінуються вже на законодавчому рівні.

Що показав проект «Навчання із прав людини для журналістів зі Східної України», реалізований ДМГО «Альянс»? Які основні стереотипи та міфи про переселенців поширені серед українських журналістів? Наскільки повно місцеві ЗМІ інформують населення про проблеми переселенців? Як оцінюють правозахисники законодавчі рішення стосовно внутрішньо переміщених осіб?

Чи залучаються представники громадськості (груп переселенців) до розробки рішень, нормативних актів? Яких заходів необхідно негайно вжити для вирішення проблем переселенців?

Хто насправді «підвищує градус» нетерпимості до переселенців? з’ясовуватимемо під час медіа заходу у пятницю, 12 грудня, о 10 годині разом з:

  • Президентом ДМГО «Альянс» Світланою Закревською (м. Донецьк);
  • Експертом ДМГО «Альянс» Сергієм Бондаренком;
  • Управляючим партнером юридичної колегії «Омега-вердикт», правозахисника громадської ініціативи «Активна громадянська позиція» Глібом Омельченко;
  • Представником Міністерства соціальної політики України.

У заході візьме участь Генеральний консул Генерального консульства Німеччини в м. Донецьк Детлев Вольтер.

Захід проводиться за  підтримки Генерального консульства Німеччини в Донецьку

Організатори: ДМГО «Альянс» та  Донецький прес-клуб .

Деталі: 066 224 3655, 096 6 634 634 Тетяна Строй, Донецький прес-клуб.

Реклама

Posted on Декабрь 9, 2014, in Альянс. Bookmark the permalink. Оставьте комментарий.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: