This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error
4 months ago
Координаторка проєктів ГО «Альянс за громадянські права», Юлія Лєдник прийняла участь у неформальній зустрічі з послом Німеччини – Mrs. Anka Feldhusen та її колегою Mrs. Karen Haak, котра вібулася 21 жовтня у м.Краматорськ, що на Донеченні.
Також до зустрічі приєдналися колеги з БФ «Право на Захист». У колі однодумців учасники та учасниці розповіли про мету та напрямки своєї діяльності, про виклики з якими стикалися під час реалізації проєктів та шляхи їх подолання.
Основні напрямки роботи місцевих ГО та БФ це просування прав людини, рівності, робота з молоддю, свободи вираження поглядів, економічного розвитку територій, які постраждали від конфлікту, підвищення жіночого потенціалу та вирішення проблем ВПО.
По фіналу вийшла досить цікава дискусія, з плануванням стратегії на майбутнє, на рахунок вирішення проблем регіону та місцевого населення, з залученням та об’єднанням громадських активістів та партнерів. ... See MoreSee Less
5 months ago
Полезный был проект - в особенности - после того, как закончился и пришел румынский аудитор. Незабываемый опыт. ... See MoreSee Less
l.facebook.com
ALLECTOR will involve actors from various administrative and social levels, so as to strengthen their capacity to effectively manage heritage for tourism. AL...5 months ago
Alliance takes part at a very interesting online event - Civil Match Forum, which will lasts from 21st till 24th of September
www.notion.so/Civil-Match-Forum-for-international-partnerships-The-new-normal-19d393d521ea422eaa9... ... See MoreSee Less
5 months ago
МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНЦІВ: З «MENTAL ТREK» ОБИРАЄМО НЕРИЗИКОВАНИЙ ШЛЯХ
ДОВІРЛИВО ТА БЕЗОЦІНОЧНО ПРО ПСИХІЧНЕ БЛАГОПОЛУЧЧЯ
Тема ментального здоров’я для українського суспільства ускладнюється тим, що вона одночасно є надзвичайно важливою для особистості і при цьому недооцінюваною, замовчуваною та стигматизованою. В Україні люди часто не те що не знають, куди звертатися по допомогу у разі виникнення проблем з психічним здоров’ям – вони не завжди можуть усвідомити та зізнатися собі, що побідна проблема існує. Що казати, коли йдеться про дітей та підлітків…
Проєкт MH4U (Mental Health for Ukkaine / Психічне здоров'я для України), який триває в Україні майже рік, саме ставить собі на меті «зрушити з місця» тему ментального здоров’я, запропонувати суспільству дієвий практичний інструмент допомоги підліткам орієнтуватися в питаннях ментального/психічного здоров’я, бути здатними допомогти собі й тим, хто поряд, у разі виникнення психічного неблагополуччя.
ТРЕНУЄМО ФАСИЛІТАТОРІВ
В Києві успішно розпочався практичний етап великого міжнародного проєкту MH4U – «Ментальне здоров’я для України». Це був чотириденний тренінг для фасилітаторів інтерактивної освітньої виставки, яка отримала назву «Mental Тrek». Така назва обрана невипадково – вона символізує маршрут або шлях до ментального здоров’я і відповідає своїй назві за змістом.
ГО «Альянс за громадянські права» (Alliance for civil rights) є партнером великого проекту «Mental Health for Ukraine», який реалізується в Україні за підтримки Посольства Швейцарії в Україні. Організатори мають на меті пропагування та навчання молоді правилам поведінки, яка допоможе їм дбати про своє психічне благополуччя.
Інтерактивна виставка «Mental Тrek» не лише інформує про засоби підтримки і досягнення власного психічного здоров’я у повсякденному житті та в кризових ситуаціях, а й навчає бути толерантними до людей, які мають психічні розлади або перебувають у стані психічного неблагополуччя, вчить вмінню підтримувати людей, які перебувають у стані психічного неблагополуччя.
Виставка є унікальним освітнім інструментом. Завдяки методиці, використаної у «Mental Тrek», молоді люди - учасники - сприймають складний, важливий, а інколи й болісний матеріал продуктивно й відносно легко. Про це можна впевнено говорити, виходячи з досвіду її чисельного застосування на інших складних темах (профілактика торгівлі людьми, ВІЛ/СНІД та ін.). Учасники та учасниці тренінгу змогли на практиці переконатися в ефективності методики на власному досвіді, приміривши на себе роль майбутніх відвідувачів виставки.
Адаптація методики інтерактивної виставки до теми ментального здоров’я здійснив з нуля авторський колектив проекту близько року тому. На певному етапі підготовки до експертної оцінки програми приєдналися фахівці – кваліфіковані психологи, психотерапевти, працівники державних і недержавних медичних та адміністративних установ охорони здоров’я, завдяки участі яких освітній матеріал отримав оцінку та додаткову круту експертизу.
Через корона-кризу етап апробації вдалося провести пізніше, ніж було заплановано, але головне, що він відбувся. Протягом чотириденного тренінгу сертифіковані досвідчені тренерки занурили учасників та учасниць у тему ментального здоров’я і нюанси методики проведення виставки. І якщо тема психічного здоров’я здебільшого була знайомою для аудиторії (серед учасників переважали люди, дотичні до цієї теми по роботі), то методика виявилася виключно новою. Тим ціннішим виявилося те, наскільки високо оцінили учасники-майбутні фасилітатори інноваційність і надзвичайний потенціал маршруту «Mental Тrek».
«МЕНТАЛ ТРЕК» – БЕЗПЕЧНО ПО СКЛАДНОМУ КОЛУ
Ключовим тут є те, що методика занурює відвідувачів виставки в тему, спонукає брати активну участь у процесі вивчення питання, бути відкритими і ділитися власним досвідом у пошуку відповідей ня важливі питання ментального благополуччя. Жваво, цікаво і неочікувано – зазвичай таким словами описують учасники виставку за підсумком її проходження.
Виставка складається з п’яти «станцій» - маршруту «Mental Тrek» - своєрідного кола, проходячи яке учасники за допомогою ведучих-фасилітаторів забирають із собою активно засвоєнні базові знання й навички по п’яти тематиках станцій. Кожна станція має свою назву і ключовий меседж. Серед них такі важливі напрямки як наслідки булінгу для ментального благополуччя, єдність психічного і фізичного здоров’я, стигматизація теми психічного здоров’я, різні упередження в темі ментального здоров’я та ін.
Пройшовши коло «Mental Тrek», молоді люди розуміють, що вони не одинокі, потрапивши у стан психічного неблагополуччя, вони усвідомлюють, наскільки важливо звертатися по допомогу, отримують інформацію, куди звертатися, вчяться говорити і розуміти різні аспекти психічного здоров’я. «Mental Тrek» ненав’язливо, але упевнено підштовхує підлітка бути відповідальним за свій вибір, вчинки, бути уважними до себе і близьких, небайдужими і освіченим у такі важливій темі як ментальне здоров’я.
На наступному етапі проекту – імплементації – нові підготовлені фасилітатори будуть самостійно проводити та надавати технічну підтримку при проведені інтерактивної освітньої виставки «Mental Тrek» у своїх громадах в Донецькій, Луганській та Львівській областях.
Як зауважили учасники тренінгу, багато з яких по роду діяльності мають безпосередній стосунок до освіти, психології та психіатрії, освітня виставка «Mental Тrek», на їхню думку, була б не менш корисна дорослим – батькам і вчителям. Особливо вони відмітили захисників правопорядку, чию обізнаність у питаннях ментального здоров’я, психічного благополуччя також важливо підвищувати.
Долучившись до розробки інтерактивної виставки і маючи можливість оцінити затребуваність теми, помноженої на дієвість методики, додам лише, що суспільство виграло би, якби з’явилася можливість розповсюдити маршрут «Mental Тrek», по навчальних закладах всієї країни, а не лише тих регіонів, які обрали міжнародні донори, за що їм, безумовно, велика вдячність. ... See MoreSee Less
6 months ago
Любі друзі!
Наші партнери починають дуже цікавий і інноваційний 100-денний марафон для організацій зі Східної України.
підключайтесь!
worldofcommunities.org/online?fbclid=IwAR1_agi58TxzvQ-ba5ia-waG9BtplFlZ6wHnsZIUHoimn2OS3iMFYKDXDKE ... See MoreSee Less
l.facebook.com
Освітній ігровий марафон-виклик тривалістю 100 днів, щоб прокачати себе і змінити свою громаду.Copyright © 2021 Allianceua