Вимушені переселенці: чи почує їх суспільство?

25.09.2014 року в місті Києві в рамках проекту «Навчання із прав людини для журналістів зі Східної України»*  ДГО «Альянс» спільно з Донецьким прес-клубом провели круглий стіл «Переселенці з Донбасу та права людини: влада та ЗМІ ігнорують, а суспільство відштовхує?».

Основною метою заходу було з’ясувати, хто та навіщо роздмухує конфронтаційні настрої серед населення, які наслідки для всього  суспільства мають відповідні «вброси» в інформпростір, як цьому запобігти, що можна/необхідно зробити і кому, щоб покращити інтеграцію переселенців в місцеві громади. У круглому столі взяли участь понад 50 представників засобів масової інформації, громадських організації, експерти, представники переселенців, які були змушені покинути рідне місто, начати нове життя в Києві та інших містах України. Почесним гостем зустрічі був  Генеральний консул Генерального консульства Німеччини в Донецьку пан Детлев Вольтер.

Під час круглого столу обговорювались питання:

  • переселенці в «дзеркалі» місцевих та національних ЗМІ.
  • Чому складно знайти житло і роботу людям з «донецькою/луганською пропискою»;
  • Чи воюють насправді чоловіки з Донбасу?
  • Наскільки поширені настрої «ми нікому не потрібні, всі від нас відвернулися і ненавидять, а додому ми повернутися не можемо…»?
  • Хто представлятиме Донбас у парламенті? Чи матимуть переселенці право голосу?
  • Наскільки поширена стигматизацій дітей та ін.

Відкриваючи засідання, пан Детлев Вольтер зазначив, що проблеми дотримання прав людини та їх підтримка для Німеччини є стратегічним напрямком, як в середині країни, так і за її межами. Зі свого боку, уряд ФРН готовий підтримувати Україну в питаннях підвищення стандартів в цій сфері та надавати посильну допомогу інститутам громадянського суспільства, які, на думку пана консула, є одним із ефективних інструментів впровадження системних змін в нашій державі, налагодження зв’язків з владою та громадами. Як приклад, він привів співпрацю з ДГО «Альянс» та наголосив на необхідності більш ефективного захисту прав людини в умовах конфлікту в Україні.

Світлана Закревська, президент ДМГО «Альянс» звернула увагу присутніх на необхідність підсилення обізнаності суспільства, в першу чергу представників засобів масової інформації, щодо захисту прав людини, інструментів та етичних принципів діяльності ЗМІ. «Люди, що виїхали з Донбасу в інші регіони України, є ВИМУШЕНИМИ переселенцями. Тобто, їх домівки були розрушені, вони зазнали переслідувань за свої проукраїнські настрої, їх життю та здоров’ю загрожувала небезпека і тому вони вимушені були переселитись із своїх міст в інші. Зараз ці люди не мають нічого – ані де жити, ані роботи, ані грошей. Навіть теплої одежі у багатьох нема, а погода вже досить зимна.. Тому вони мають бути підтримані суспільством та владою, а не піддаватись гонінням, як це є зараз», — зазначила пані Світлана.

Презентуючи результати першої хвилі громадського моніторингу засобів масової інформації** Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей щодо висвітлення тематики дотримання прав людини, в т.ч. вимушено переміщених осіб, керівник моніторингової групи ДМГО «Альянс» висловив наступну думку: «Розміщується в основному суха інформація, прес-релізи офіційних структур, які відслідковують ситуацію з переселенцями та дотриманням їх прав. Аналітики, журналістських розслідувань чи якихось людських історій майже немає. Лише 5% від загальної кількості матеріалів, присвячені дотриманню прав людини. Крім того, є нагальна потреба у підвищенні якості журналістських матеріалів».

За більш детальною інформацією  Ви можете звернутися до керівника проекту Світлани Закревської  за тел.: 050 470 88 17 або можете написати на e-mail: alliancedon@gmail.com

Для довідки:

* Проект «Навчання із прав людини для журналістів зі Східної України» реалізується за підтримки Генерального консульства Німеччини в Донецьку та націлений на підвищення рівня обізнаності з питань прав людини представників ЗМІ Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей.

** Моніторинг ЗМІ проводиться в рамках проекту «Навчання із прав людини для журналістів зі Східної України» за  підтримки  Генерального консульства Німеччини в Донецьку. Методика проведення моніторингу матеріалів друкованих ЗМІ на предмет порушення журналістських стандартів розроблена та адаптована під цілі проекту Інститутом масової інформації (м. Київ)

 

Реклама

Posted on Сентябрь 26, 2014, in Новости. Bookmark the permalink. Оставьте комментарий.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: