Шукаємо молодь, яка цінує зміни в собі та прагне змін у своєму оточенні

00ab374634

З чого або з кого починаються зміни? Що є позитивною зміною, і хто має вирішувати, що є позитивним чи негативним? Чи потрібні зміни взагалі, – чи ж усе, що можна було вигадати і зробити, – вже вигадане і зроблене задовго до нас? Впродовж останніх років ми дуже часто використовували слово “зміни”, але лише останні події дали нам шанс спробувати зрозуміти та відчути це поняття по-новому. Але в будь-якому разі зміни потребують чесного рівноправного діалогу та мужності перейти від розмов до хоча б невеличких, але конкретних дій – саме задля цього працює програма “Майстерня громадської активності”, яка вже сьомий рік поспіль збирає дуже різних молодих людей для спільної захоплюючої подорожі в світ нових відкриттів та ідей.

До 10 березня 2014 року ми шукаємо молодих людей з України, Польщі та Білорусі віком від 18 до 25 років, які відкриті до нового, цінують дорогу та готові до діалогу, дії та до участі в міжнародній програмі неформальної громадянської освіти молоді. Анкети на участь в програмі приймаються в режимі онлайн.

1. Що таке «Майстерня громадської активності»?

«Майстерня громадської активності» — це програма неформальної громадянської освіти молоді та підтримки її громадських, соціальних та культурних ініціатив в Україні, Польщі та Білорусі. В рамках програми учасники покращують життя своїх громад через реалізацію власних ідей та отримують імпульси до саморозвитку. Крім того, завдяки інтенсивному міжкультурному компоненту та мультилінгвальному формату роботи молоді люди знайомляться з культурою та мовами учасників з інших країн. Більше про програму можна дізнатися тут.

2. Як виглядає програма?

Учасники, відібрані до участі в програмі, запрошуються до участі в наступних кроках програми:

КРОК І — МАЙСТЕРНІ ІДЕЙ

/ Квітень – травень 2014 року /

Учасники з України, Польщі та Білорусі зможуть взяти участь в одній з наступних майстерень ідей:

Сталість мого завтра — як користуватися, але не використовувати? (26 квітня — 3 травня 2014 року)
Ця майстерня буде присвячена тематиці сталого розвитку. Останнім часом ми часто чуємо про солідарність між поколіннями, але чи маємо ми бути солідарними з тими людьми, які житимуть вже після нас? Чи має сенс обмеження власних потреб? Якщо так, то чиї саме потреби ми маємо обмежувати та на скільки? Та скільки ще протримається цей світ? На майстерні ідей ми зможемо обговорити ці та інші теми, а також поексперементувати з власними потребами і спробувати знайти відповідь на питання, як одна людина може вплинути на світ.

Моя історія. Навіщо пам’ятати та як правильно забувати (30 квітня — 7 травня 2014 року)
У рамках цієї майстерні ідей ми спробуємо поглянути на історію з особистої точки зору та зрозуміти, що спільного мають велики світові події з життям кожного з нас. Чим є особиста пам’ять, пам’ять родини та пам’ять цілого народу? Як пов’язана між собою колективна пам’ять України, Польщі, Білорусі…та, може, Аргентини? Ми матимемо можливість попрацювати з оточенням тренінгу та шукатимемо сліди минулого в людях та місцевостях. Крім того, ми спробуємо на собі, наскільки просто чи важко запам’ятовувати та подумаємо, хто вирішує, що саме ми маємо закарбовувати в своїй пам’яті.

Анатомія протесту. Сцена для солідарності чи театр маніпуляцій (4-11 травня 2014 року)
Майже щодня ми дізнаємося зі ЗМІ про нові спалахи протестів в різних куточках світу. Чи зажди ми розуміємо, в чому сенс та причина цих протестів? Коли та через що варто протестувати? А коли сенсовніше дистанціюватися, щоб зрозуміти ситуацію та не стати жервтою маніпуляції? Де знаходиться межа свободи та коли треба починати її захищати? На цій майстерні ідей ми матимемо змогу обговорити ці та інші питання, а також спробуємо зробити щось з тим, що нас турбує та обурює, залишаючись при цьому в існуючих юридичних, етичних та культурних рамках.

КРОК ІІ — МАЙСТЕРНІ ДІЙ

/ Червень – жовтень 2013 року /

На цьому етапі ти зможеш у себе вдома втілити в життя ідею власної культурної, соціальної або суспільної ініціативи. Для цього ти зможеш зібрати команду, яка тобі допоможе, отримаш в підтримку індивідуального ментора та навчишся основам менеджменту неприбуткових проектів на одній з наступних майстерень. Кожний з учасників матиме можливість отримати невеличке фінансування на реалізацію своєї культурної, соціальної або суспільної ініціативи:

Майстерня дій №1 (23-29 червня 2014 року)
Майстерня дій №2 (5-11 липня 2014 року).
Кожний з учасників матиме можливість отримати невеличке фінансування на реалізацію своєї ініціативи / проекту.

ЕТАП ІІІ – МАЙСТЕРНЯ ДОСВІДУ

/ 5-10 листопада 2014 року /

На цьому етапі всі учасники програми зберуться разом, щоб оцінити отриманий досвід, презентувати реалізовані ініціативи та разом подивитися в майбутнє. Після закінчення майстерні всі учасники матимуть можливість приєднатися до міжнародної мережі випускників для подальшої комунікації, розвитку та реалізації ідей.

Всі майстерні проводитимуться на території України, Польщі або Білорусі; про конкретне місце проведення кожної з майстерень учасники дізнаються після відбору. Як правило, всі майстерні програми відбуваються в регіонах та ближче до природи 🙂

3. Як стати учасником/цею «Майстерні громадської активності»?

Взяти участь у програмі можуть молоді люди віком від 18 до 25 років з України, Польщі та Білорусі.
Для участі в програмі до 10 березня 2014 року потрібно зробити наступні кроки:

Обрати одну з майстерень ідей.
Заповнити форму оголошення онлайн до 10 березня 2014 року (включно).
Факультативно на мейл info.ua@maysternya.org також приймаються рекомендації, які можуть бути надані вашими колегами з молодіжних організацій або випускниками програми «Майстерня громадської активності». Рекомендації, виконані у довільній формі, повинні бути надіслані безпосередньо особою, яка рекомендує.
Зачекати на відповідь журі електронною поштою до 23 березня 2014 року. Про результати відбору будуть проінформовані всі кандидати.
Учасникам, обраним для участі в проекті, організатори забезпечують проживання та харчування в рамках трьох майстерень, а також за узгодженням відшкодовують проїзд до місця проведення майстерень.

4. Якими є критерії відбору учасників для участі в програмі?

Найважливішим критерієм вибору учасників є особиста мотивація для участі у всіх етапах програми. Нам неважливо скільки у тебе є (чи немає) досвіду та в яких країнах / проектах ти був (чи не був) до зголошення, — нам важлива твоя відкритість, мотивація та готовність працювати не лише над реалізацією своєї ініціативи, але й над собою. Ми особливо цінуємо щирі, цікаві та креативні заявки, а також мотивацію та здатність до критичної рефлексії змін навколо.

Бажаємо тобі успіхів!

Author:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.